WYDARZENIA / WYSTAWY / Wystawa lalek

Wystawa lalek

wystawa czynna: 16 - 28.02.2010

Pastereczka i kominiarczyk, księżniczka na ziarnku grochu, Calineczka, świniopas, żołnierzyk i baletnica - te i inne z 12 znanych i mniej znanych bohaterów z bajek Hansa Christiana Andersena będzie można oglądać przez cały okres ferii zimowych na wystawie w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami (Rynek 5).

Lalki wykonała Anna Polarusz, ukraińska artystka i aktorka, założycielka Pracowni Teatralnej „Ani-Rusz” przy Laboratorium Twórczym w Warszawie.

Anna Polarusz -założycielka Pracowni Teatralnej „Ani-Rusz” przy Laboratorium Twórczym w Warszawie

Anna Polarusz - ukończyła wydział reżyserii Instytutu Kultury w Kijowie. Pracowała w Kijowskim Teatrze Marionetki. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce. Razem z grupą młodzieży projektuje i wykonuje lalki teatralne, marionetki, scenografie, kostiumy teatralne oraz wystawia spektakle. Ma na swoim koncie udział w kilku festiwalach sztuki lalkarskiej oraz kilka wystaw indywidualnych m.in. „Pod białymi skrzydłami” w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, „Ani rusz" w Ciechanowie i „Muza Nowego Tysiąclecia" w Warszawie.

W swoich pracach ciekawie łączy świat teatru ze światem plastyki. Sceny z bajek i baśni są starannie wyreżyserowane, tworzą nastrój, magię i tajemniczość.

Wystawę zwiedzać można od 16 do 28 lutego 2010. Wstęp wolny.

Wystawie towarzyszy projekcja wybranych ekranizacji animowanych bajek Andersena, baśniowe "słuchowisko" oraz zajęcia plastyczne.

Mecenasem wydarzenia jest Jerzy Krzanowski - Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie

fot. Bożena Paradysz (MRzK)

• 2010-02-16