WYDARZENIA / WYSTAWY / Moja przygoda w Muzeum - wystawa pokonkursowa XXXII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży - 18. Edycja Lokalna w Krośnie

wystawa czynna: 24.05 - 6.06.2010

Zagrody wiejskie, dinozaury, stare drewniane kościoły i wiekowe kamienice, kapelusze, lampy, mumie egipskie, marionetki czy wojownicy i nieznani nikomu zakochani to tylko wybrani bohaterowie z prac zgłoszonych do XXXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży "Moja przygoda w muzeum". Konkurs jest organizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Lokalny etap konkursu organizuje od 1991 roku Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Na wystawie pokonkursowej w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnicy PodCieniami obejrzeć można 180 prac wykonanych przez 172 uczestników. Mieniąca się wszystkimi kolorami ekspozycja to swoistego rodzaju księga świata opowiadająca dzieje prehistorycznych gadów, starożytnych faraonów i średniowiecznych rycerzy.

Wystawa ta zaciekawia świeżością spojrzenia i zastanawia plątaniną ścieżek oraz schodami prowadzącymi nie wiadomo dokąd. Pochylone, rozdęte budynki, niegroźne miecze, łuki, czołgi i armaty, zastygłe z bezruchu krosna tkackie, czekające szyby naftowe przywołują wspomnienia i rodzą skojarzenia. Lapidarny, dopracowany w szczegółach świat przedstawiony to lustro, w którym przeglądają się autorzy prac ale i warto, by zajrzeli w nie pracownicy instytucji muzealnych poszukując samych siebie i oceny  własnej pracy.

Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 24 maja 2010 roku.

galeria laureatów

• 2010-05-25