WYDARZENIA / WYSTAWY / Nigdy nie zapomnimy. Never forget. 11.09.2001 wystawa fotografii poświęcona rocznicy ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Yorku

wystawa czynna: 11 - 30.09.2010

W rocznicę wydarzeń z dnia 11 września 2001 roku, w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami odbyło się otwarcie wystawy upamiętniającej atak terrorystyczny na World Trade Center w Nowym Jorku.

Wystawa ta zostanie zaprezentowana została w Krośnie dzięki uprzejmości i pomocy Mariana Majowicza, prezesa Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA w Rzeszowie.

Zamach na WTC był najpotężniejszą i najtragiczniejszą operacją terrorystyczną, która pociągnęła  za sobą 2752 cywilne ofiary. Ogromne straty poniosły również służby miejskie w tym Policja i Straż Pożarna. W trakcie trwania akcji ratunkowej poległo ponad 300 funkcjonariuszy.

Prezentowane na wystawie zdjęcia wykonane zostały przez Służby Ratownicze Nowego Jorku natomiast autorem towarzyszącej wystawie prezentacji multimedialnej jest  kapitan nowojorskiej policji Jimmy Albrecht NYPD IPA New York City.

Wystawa pokazywana była już w Rzeszowie, Lublinie, Rudzie Ślaskiej, Katowicach, Jaśle, Dębowcu i Gorlicach. Ostatnia prezentacja miała miejsce w Rzeszowie w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Centrum Studiów Nad Terroryzmem.

WYSTAWA ZORGANIZOWANA POD PATRONATEM HONOROWYM KONSULATU GENERALNEGO USA W KRAKOWIE ORAZ PRZY POMOCY NYPD

• 2010-09-11