WYDARZENIA / WYSTAWY / Wokół nafty i gazu - wystawa fotografii Witolda Lisika

Wokół nafty i gazu - wystawa fotografii Witolda Lisika

wystawa czynna: 3 - 28.02.2011

Spośród 354 prac zgłoszonych przez 58 uczestników na 5. Ogólnopolskie Biennale Fotografii Krosno 2009 „Miasto i ludzie – Dynamika” jedno zdjęcie zrobione do rodzinnego albumu stało się przepustką do indywidualnej wystawy w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami. Autorem fotografii „Czeladnik” nagrodzonej przez Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie jest Witold Lisik. Jego wystawa zatytułowana „Wokół nafty i gazu” prezentowana będzie w Muzeum Rzemiosła w Krośnie – Piwnica PodCieniami od 3 do 28 lutego 2011 roku.

Tak o znaczeniu fotografii i zawodowej fascynacji mówi sam autor wystawy: „Lubię robić zdjęcia. Przez wizjer aparatu świat wygląda inaczej - pozwala wyodrębnić fragment rzeczywistości, skupić się na konkretnym jej fragmencie. Naciśnięcie spustu aparatu pozwala zapisać kawałek naszego życia, utrwalić sytuację, moment, wrażenie, towarzyszące chwili odczucie.

Nagroda Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie jaką otrzymałem w 5. Ogólnopolskim Biennale Fotografii w 2009 r. dała mi możliwość zaprezentowania swoich fotografii w postaci wystawy. Wybrałem zdjęcia, których tematyka krąży wokół przemysłu naftowego i gazowniczego.

Jako że jestem zawodowo związany z sanockim górnictwem nafty i gazu, ten temat jest mi szczególnie bliski. Kopalnie ropy naftowej i gazu ziemnego są wpisane w krajobraz Podkarpacia, a dla mieszkańców Krosna naftowo-gazowe pejzaże są niemal na wyciągnięcie ręki. Mam nadzieję, że te „portrety”, na pozór bezdusznych urządzeń, zainteresują odbiorców”.

fot. Witold Lisik

• 2011-02-03