WYDARZENIA / WYSTAWY / Moja przygoda w muzeum - 20. edycja lokalna w Krośnie XXXIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

wystawa czynna: 14 - 18.05.2012

Już po raz 20. odbyła się w Muzeum Rzemiosła w Krośnie lokalna edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży „Moja przygoda w muzeum”. 8 maja 2012 jury w składzie: Ewa Mańkowska – Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Maria Jurkowska – Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie, oraz Mariusz Kus – artysta plastyk, Muzeum Rzemiosła w Krośnie, wyróżniło10 prac.

Nagrody:

Krzysztof Kumiega, 6 lat, Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie

Daria Guzik, 13 lat, MZS Nr 6 w Krośnie – SP Nr 6 w Krośnie

Mateusz Naparło, Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa Ósemka” w Krośnie

Wyróżnienia:

Magda Słyś, MZS Nr 8 w Krośnie - SP Nr 8 im. „Dar Górników” w Krośnie

Adam Grochmal, 5 lat, MZS Nr 6 w Krośnie – Przedszkole Miejskie Nr 4 w Krośnie

Gabriela Stankiewicz, 5 lat, Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krośnie

Maksymilian Kulig, 6 lat, Przedszkole Miejskie Nr 5 w Krośnie

Zuzanna Paradysz, 5 lat, MZS Nr 3 w Krośnie - Przedszkole Miejskie Nr 10 w Krośnie

Karol Jurczyk, 5 i pół roku, Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa Ósemka” w Krośnie

Miłosz Gabło, 6 lat, MZS Nr 8 w Krośnie  - Przedszkole Miejskie Nr 3 „Na Zielonym Wzgórzu”  w Krośnie

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace zaprezentowane zostały na wystawie pokonkursowej w Piwnicy PodCieniami, której otwarcie odbyło się 14 maja 2012 roku.

Świat przedstawiony w pracach dzieci to obraz zapamiętany ze szkolnych lub rodzinnych wyjść do muzeum. Jak pokazują prace są one dla nich prawdziwą przygodą. Młodzi odbiorcy kultury są doskonałymi obserwatorami, zwracają uwagę na szczegóły, a w pracach dzieci mnóstwo jest barwnych detali. Różnorodność tematyczna ekspozycji zaskoczyła nawet nas muzealników – bo i muzeum kwiatów, samochodów ale i wampirów i księżniczek.

Dziękujemy rodzicom, opiekunom i nauczycielom, dzięki którym Muzeum Rzemiosła nieprzerwanie od 20 lat może pochwalić się tą wyjątkową wystawą. Szczególnie dziękujemy wszystkim tym, którzy dbają o to, by młodzi ludzie wyrabiali sobie nawyk chodzenia do muzeum od najmłodszych lat oraz by oswajali się z kulturą i sztuką.

• 2012-05-14