WYDARZENIA / WERNISAŻE / Chłopiec od nagród - otwarcie wystawy fotografii Witolda Lisika "Wokół nafty i gazu

3.02.2011

3 lutego 2011 roku odbyło się w Piwnicy PodCieniami otwarcie wystawy fotografii Witolda Lisika, które było jednocześnie podsumowaniem 5. Ogólnopolskiego Biennale Fotografii "Miasto i ludzie – Dynamika”.

Witold Lisik to nie tylko laureat Nagrody Dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie w 5. OBF za zdjęcie „Czeladnik”, ale również zdobywca nagrody Przewodniczącego Rady Miasta Krosna (5. OBF) za pracę „Mały Kraków” oraz wyróżnienia za fotografię pt. „Kolekcjoner kamyków” (4. OBF).

O ile jednak nagroda Przewodniczącego Rady Miasta Krosna jest materialnym dowodem uznania, o tyle nagroda Muzeum Rzemiosła jest rodzajem promocji Autora.

Wystawę otworzyli Ewa Mańkowska – Dyrektor Muzeum Rzemiosła oraz bohater spotkania – Witold Lisik.

Obok autora wystawy wernisaż miał jeszcze jednego bohatera pierwszego planu – tytułowego czeladnika – Łukasza Lisika, prywatnie syna fotografa. Łukasz nie tylko z niesamowitym zaufaniem, doskonale uchwyconym  na zdjęciu, oddaje się nauce niełatwego rzemiosła, jakim jest garncarstwo, ale jest również postacią z wszystkich nagrodzonych zdjęć ojca.

Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie gratulując ojcu i synowi wręczyła im na pamiątkę najnowszą publikację muzeum – Przewodnik po Muzeum Rzemiosła w Krośnie, gdzie jako fotografię promującą Krosno opublikowane zostało zdjęcie pt. „Mały Kraków”.

"Ślady gwiazd". Robię zdjęcia z ciekawości - rozmowa z Witoldem Lisikiem