WYDARZENIA / WERNISAŻE / Świat do zobaczenia inaczej - otwarcie wystawy fotografii Piotra Krupy

Świat do zobaczenia inaczej - otwarcie wystawy fotografii Piotra Krupy

Wiele osób przyszło 26 stycznia 2017 r. do Piwnicy PodCieniami obejrzeć świat oczami ptaka ... oczami Piotra Krupy.

Sposób patrzenia Piotra Krupy i zamykania tego widzenia w kadrach filmowych mocno oddziałują - zastanawiają, zaciekawiają i przede wszystkim zachwycają.  Kurator wystawy Mariusz Kus wspominając spotkanie z Piotrem Krupą  powiedział: "Ta sztuka jest mi szczególnie bliska. Przez lata wykorzystywałem makrofotografię w swoich pracach malarskich. Moje maro i Jego powietrzna obserwacja łączy jeden cel - pokazanie ludziom "innego świata" - tajemniczego, bajkowego, sennego, czasem nawet groźnego - w świecie który jest obok, na co dzień, w zasięgu ręki".

W Piwnicy PodCieniami zobaczyć można zbiór 23 zdjęć Piotra krupy. Wszystkie o cudownej malarskości, przemyślanej kompozycji, bajecznej kolorystyce. Prace niemalże hipnotyzują i nie pozwalając od siebie odejść.  Chociaż fotografie prezentują otaczający nas świat, miejsca nam bliskie i znane, to z tej perspektywy , jak powiedziała Dyrektor Muzeum Rzemiosła - Ewa Mańkowska, jedyne co w nich znajome to rzadko pojawiające się wytwory ludzkie.

Bożena Ziółkowska (MRzK)

Katzryna Warańska